آرایشی

نحوه صحیح شستشوی ظروف چینی لک دار

نحوه صحیح شستشوی ظروف چینی لک دار

چگونه سرویس چینی خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنیم

صنایع چینی تقدیس : ظروف چینی به عنوان بهترین و زیباترین ظروف،همیشه جایگاه خاصی در میهمانی های و ضیافت ها داشته است .به طوری که امروزه این ظروف دیگر مختص طبقه خاصی از اجتماع نیست و با به بازار آمدن انواع مختلف آن با قیمت های متنوع،دیگر در اکثر خانه ها ، سرویس های چینی به عنوان ظروف اصلی پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد فردای روز میهمانی با انبوهی از ظروف کثیف و نشسته در آشپزخانه خود روبرو شوید ، که لکه های چربی و غذا روی آن ها خشک شده باشد.
در این مطلب قصد داریم راه هایی را به شما پیشنهاد دهیم ، که بتوانیم ظروف چینی خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنیم

قرار دادن ظروف در دیگ و جوشاندن آن ها

یکی از راه حل ها این است که ظروف خود را در داخل دیگی از آب سرد و پودر ماشین بریزیم و به مدت چند دقیقه آن ها را بجوشانیم ، تا لکه ها و چربی ها از روی ظروف پاک شوند

محلول سرکه و مایع ظرفشویی

راه حل بعدی قرار دادن ظروف در محلولی از سرکه و مایع ظرفشویی است.سرکه حلال چربی است ، بعد از حدود یک ساعت می توانیم ظروف خود را با مایع ظرفشویی بشوییم از تمیزی و درخشندگی آن لذت ببریم.

استفاده از جوش شیرین

اگر ظروف آغشته به چربی جرم هم گرفته باشد ، می توانیم سینک را پر از آب بکنیم و نصف فنجان جوش شیرین در آن میریزیم . بعد از مدتی جوش شیرین جرم ها را پاک می کند.
همچنین می توانیم لبه های استکان ها و ظروف چینی را با پارچه چینی  به محلول جوش شیرین کاملا تمیز کنیم.


استفاده از ظروف چینی ضد لک و چربی گریز تقدیس

در چند سال گذشته شرکت صنایع چینی تقدیس با استفاده از علم نانو و تکنولوژی روز آلمان و تلاش دانشمندان ایرانی موفق به تولید ظروف چینی شده اند که خاصیت چربی گریزی و ضد لک بودن دارند.این ظروف برای اولین بار در دنیا و انحصرا توسط شرکت تقدیس تولید شده اند.
این ظروف با لایه ای از پوشش نانو تولید شده اند که اجازه ماندن چربی و لک روی چینی را نمیدهد، حتی اگر برای مثال چای و یا قهوه داخل فنجان بماند و کف فنجان جای لک باشد . با یک شستشوی ساده فنجان تمیز می شود و نیازی به مواد شوینده شیمیایی برای پاک کردن ظرف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.